EPIC ISRAEL 2021

Pojďme si přiblížit tento krásný etapák, kde měl zástupce právě i náš Čistý sport. Přinášíme Vám pohled očima našich svěřenců Michalem Lapihuskou a Petrem Laňkou.

5.10.2021 – Příjezd 

Tak jsme TU …. na Epic Israel - the Ultimate Holy Land Mountain Bike Challenge – po 4Islands další ze skládačky našich vytoužených zážitků máme spolu s Petrem Laňkou před sebou. Závod má Prolog a 3 etapy, startuje 6.10. -  finišuje 9.10. 

Díky všem, kterým vděčíme, že jsem tu. 

Naše rodiny na prvním místě!

Ivan Rybařík – krotitel 

Jiří Květoň – posilovatel

R2 – chrání naše oči, ruce a hlavy. 

6.10.2021 – Prolog DAY (19km / 60m)

Mám to štěstí na parťáka! Petr Laňka je veselý, ohleduplný a plný optimismu, že zítra doženeme, co jsme dneska mým defektem předního kola a neustálým dofukováním ztratili :). Defekt mě postihnul hned na startu při rozjíždění a od toho se celý prolog odvíjel. Defekty k tomuhle sportu patří (říká se, že to je vždy chyba jezdce, žejo Jiří Květoň ? Po prologu jsme bohužel 189. celkově a v prvé etapě budeme mít co dotahovat. Startovat budeme až ze třetí vlny – bude tlačenice. 

7.10.2021 – 1.Etapa (71km/980m)

Jsme v cíli 1.etapy Epic Israel - the Ultimate Holy Land Mountain Bike Challenge. Ještě před startem jsme opět řešili defekt předního kola - tentokrát Petra, naštěstí bylo ještě 10 min do startu, tak to stačili v servis stanu opravit. A pak se jelo…,zvířeným prachem od lidského cyklo stáda a od helikoptér, v 1.polovině trasy jsme projeli snad všechny skládky v okolí druhá půlka už byla zábavnější, singl trialy a ve finále nás trasa zavedla mezi plantáže banánů, avokád a pokud jsem rozeznával dobře,  tak snad tam bylo i pomelo. A jak jinak, vedro, dusno, prach. V cíli jsme byli za 4:15 min čistého času. V pořadí jsme se posunuli na 156 místo. Sakra o  6 míst nám utekla 2.startovací vlna… Konkurence je veliká (sice převážné místní) a Izraelci jsou faaakt natrénovaný. V depu ledová vana bodla :))).

8.10.2021 – 2.Etapa Královská (120,5km/1450m)

Uff, jsme v cíli 2.etapy Epic Israel - the Ultimate Holy Land Mountain Bike Challenge. Byla to prý nejdelší etapa Epic Israel od založení.., taky byla nejteplejší, nekrásnější, nejhravější a nejbolestivější. Projížděli jsme sady olivovníků a granátových jabloní, viděli sklízet bavlnu na nekonečných plantáží. Etapa byla hlavně postavená na husté síti trialů, které zde v posledních letech buduje židovský národní fond KKL-JNF (vlastník lesů) Tentokrát se to obešlo bez defektů a pádů. V celkovém pořadí jsme se posunuli na 143 místo. Zítra jedem do finále z 2.vlny!

9.10.2021 – 3.Etapa (72km/750m)

Finisheeeers - docvakli jsme poslední 3.etapu, jednoznačně ta nejteplejší. Průjezdy kolem banánovníků, sadů s pomelem a dál podél moře až k Libanonským hranicím. Trasa nás opět zavedla do husté sítě singl trailů - hravý, technický, prima svezení. No a pak už jen all in až do cíle. V celkovém pořadí jsme se opět posunuli a celý etapový závod zakončili na 139 místě.

My za celý Čistý sport moc děkujeme za reprezentaci a doufáme, že se všichni potkáme na GRAN FONDU!

Další články

IVAN RYBAŘÍK

AUTOR PROJEKTU
ČISTÝ SPORT, KONCEPT IVANA RYBAŘÍKA S.R.O.
Čsl. armády 2043, 390 03 Tábor

MICHAL ZÁPOTOCKÝ

TEST CENTRUM OXYLABS
Čsl. armády 2043, 390 03 Tábor